بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی تازه‌کار به دنبال دیده شدن سریع در صفحات نتایج گوگل هستند، به همین دلیل آن‌ها بدون هیچ تحقیق درستی به سراغ شرکت‌هایی با ادعای بهینه‌سازی تضمینی وب‌سایت می‌روند، اما آیا واقعا سئو تضمینی سایت واقعیت دارد؟ پاسخ این پرسش به این بستگی دارد که مشتری چه ضمانتی در SEO بخواهد و به سراغ چه شرکتی برود. در این مطلب از سئو تیم اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد و اینکه چرا نباید فریب این شعارها را بخورید.

سئو تضمینی دقیقا چیست؟

واژه تضمین از دو منظر باید مورد بررسی قرار گیرد:

ضمانتی که مد نظر مشتری است.

ضمانتی که شرکت سئو به مشتری می‌دهد.

گاهی اوقات نگاه صاحبین برندهای تجاری به سئو سایت، استراتژی‌های آن و روند نتیجه‌گیری از آن کاملا اشتباه است. تضمینی که این اشخاص از متخصصین SEO می‌خواهند، این است که آن‌ها وب‌سایتشان را در عرض یک ماه به رتبه یک گوگل برسانند. این موضوع شدنی نیست و اگر کسی ادعای انجام آن را داشته باشد، به طور قطع قصد فریب شما را دارد.

اما تضمینی که شرکت‌های سئو باسابقه و معتبر همچون سئو تیم به مشتری می‌دهند، ضمانتی در قالب یک قرارداد دقیق و مطمئن است. در واقع این شرکت‌ها بر طبق قرارداد تنظیم شده ملزم به انجام اقدامات خاص هستند. از این منظر می‌توان گفت که بله، چنین شرکت‌هایی خدمات بهینه‌سازی وب‌سایت ارائه می‌دهند. با نگاه به جداول تعرفه شرکت seo-team متوجه خواهید شد که این تیم برای رساندن مشتری به نقطه مطلوب کاملا هدف‌گذاری کرده است، بنابراین اگر برای بهینه‌سازی کسب‌وکار اینترنتی خود یک شرکت باسابقه و متخصص را انتخاب کنید، آن‌ها در بازه زمانی استاندارد و طولانی شما را به رتبه‌های برتر گوگل خواهند رساند. این تکنیک‌ها با وجود اینکه صبر زیادی را از جانب مشتری می‌طلبند، اما نتیجه‌ای ماندگار و ثابت به دنبال دارند. 

شرکتی که واقعا SEO تضمین شده ارائه می‌دهد، پیش از عقد قرارداد تمامی جوانب کار را سنجیده و کلمات کلیدی حرفه مشتری، میزان سختی و رقابت در آن‌ها را بررسی می‌کند. همچنین این موسسات رقبای مشتری را نیز آنالیز نموده و استراتژی‌هایی را برای پیشبرد اهداف خود در مدت زمان معقول تدوین می‌نماید.

 سئو تضمینی دقیقا چیست؟

آیا تضمینی برای سئو وجود دارد؟

برای افرادی که به تازگی با مفهوم بهینه‌سازی سایت آشنا شده‌اند، تبلیغات آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ تحت عنوان سئو سایت تضمینی وسوسه‌انگیز است، اما متاسفانه انتخاب چنین آژانس‌هایی، خطرات قابل توجهی را برای کسب‌وکارها به همراه خواهد داشت. در بدترین شرایط، کار کردن با این شرکت‌ها ممکن است منجر به حذف کامل دامنه اینترنتی کسب‌وکار شما از نتایج موتورهای جستجوی گوگل شود، به همین دلیل هرگز نباید فریب این شعارهای توخالی را خورد و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد. در ادامه 4 دلیل غیرواقعی بودن سئو تضمینی را مطرح کرده‌ایم.

  • هشدار گوگل درباره آژانس های دیجیتال مارکتینگ مدعی ارائه خدمات سئو سایت تضمینی

گوگل به کسب‌وکارها نسبت به استفاده از خدمات آژانس‌هایی که مدعی ارائه خدمات سئو صددرصدی هستند، هشدار داده است. این غول موتورهای جستجو در مستندات خود به این موضوع اشاره کرده است که رسیدن به رتبه اول در گوگل تضمینی نیست.

گوگل به کسب‌وکارهای اینترنتی توصیه می‌کند که از موسسات ارائه دهنده برآوردهای واقعی از SEO کمک بگیرند. زیرا صفحات نتایج این موتور جستجو پویا هستند و به طور دائم تغییر می‌کنند، بنابراین استفاده از شرکت‌های متخصص SEO، تنها می‌تواند شانس موفقیت برند تجاری را افزایش داده و آن‌ها ضمانتی برای کسب رتبه اول گوگل نیستند.

  • عدم کنترل رتبه بندی موتورهای جستجو توسط آژانس های دیجیتال مارکتینگ

شرکت‌های بهینه‌سازی سایت نمی‌توانند رتبه‌بندی موتورهای جستجو را کنترل کنند، چرا که هیچ کس به طور دقیق از نحوه عملکرد الگوریتم های گوگل مطلع نیست. با وجود اینکه گوگل به طور مرتب مستندانی را برای SEO ارائه می‌دهد، اما هیچ راهی برای اطلاع دقیق آن‌ها وجود ندارد. در این شرایط، چگونه یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌تواند مدعی رتبه‌بندی صددرصدی SEO باشد؟ این در حالی است که به علت خصوصیات جستجوی محلی، احتمال متفاوت بودن نتایج گوگل در هر منطقه وجود دارد.

  • وجود عوامل خارجی موثر بر رتبه سایت

عوامل خارج از کنترل صاحبین کسب‌وکار و آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توانند بر استراتژی‌های SEO تاثیر بگذارند، برای مثال فعالیت‌های بهینه‌سازی صورت گرفته از سوی رقبا می‌تواند هزینه‌های SEO سایت شما را افزایش دهد، بنابراین شرکت‌های فعال در این زمینه قادر به کنترل کامل پروسه بهینه‌سازی سایت نیستند و شعار ضمانت سئو صفحه اول، دروغی بیش نیست.

  • ضرورت استفاده از تکنیک های کلاه سیاه برای دستیابی به سئو سایت تضمینی

بسیاری از آژانس‌هایی که سئو تضمینی ارائه می‌دهند، برای ارتقاء رتبه سایت مشتریان از تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده می‌کنند. امروزه گوگل و سایر موتورهای جستجو این استراتژی‌های غیراخلاقی را تشخیص داده و شما را جریمه می‌نمایند. بنابراین همیشه مراقب شرکت‌هایی باشید که استراتژی‌های تضمین شده برای بهینه‌سازی سایت را تنها در چند هفته ارائه می‌دهند. به یاد داشته باشید که SEO پروسه‌ای زمانبر است.

آیا تضمینی برای سئو وجود دارد؟

مزایا و معایب سئو تضمینی چیست؟

به کارگیری صحیح اصول و قواعد بهینه‌سازی موتور جستجوگر می‌تواند ترافیک و رتبه وب‌سایت شما را افزایش دهد. SEO فرایندی پیچیده و زمانبر است و شما نمی‌توانید در مدت زمان کوتاهی به رتبه بالایی برسید. از آنجایی که فاکتورهای مختلفی روی رتبه‌بندی موتورهای جستجو تاثیر دارند، بنابراین استفاده از سئو سایت تضمینی می‌تواند کمک‌کننده باشد. البته این مهم زمانی محقق می‌شود که سئو توسط یک تیم حرفه‌ای و کاربلد انجام گیرد. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر با گذشت زمان، کاری می‌کند که بتواند کیفیت و اعتماد برندهای تجاری را جلب کند. این اعتمادسازی از طریق تولید محتوای یونیک، باکیفیت و مورد اعتماد موتورهای جستجو پایه‌گذاری می‌شود. از جمله مزایای استفاده از خدمات سئو سایت تضمینی آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ معتبر همچون seo-team عبارتند از:

  • افزایش ترافیک سایت و تعداد بازدیدکنندگان.
  • برندسازی.
  • افزایش مشتری و میزان فروش.
  • رونق دادن به کسب‌وکار.

اما در صورتی که آژانس دیجیتال مارکتینگ در هنگام بهینه‌سازی وب‌سایت شما استراتژی‌های اشتباه را به کار ببرد، می‌تواند به کسب‌وکارتان آسیب برساند، برای مثال ممکن است که گوگل دامنه شما را جریمه کرده و برای بازگرداندن اعتبار خود به زمان و هزینه زیادی نیاز خواهید داشت. همچنین در این شرایط، مشتریان جدید بالقوه را از دست خواهید داد، لذا مراقبت شرکت‌هایی باشید که ضمانت‌های SEO ارائه داده و به دنبال پایبند کردن مشتری در یک قرارداد بلند مدت هستند.

 

خدمات سئو تضمینی

سئو تضمینی سایت

سئو تضمینی وب سایت