افزایش رتبه گوگل و سئو برای هر فردی که صاحب کسب و کار موفقی می باشد، دارای اهمیت زیادی است تا بتواند به کسب و کار خود رونق بیشتری ببخشد. به منظور دستیابی به این هدف، روش ها و موارد زیادی وجود دارد که مدیران و نویسندگان سایت باید با رعایت آنها و بر مبنای استانداردهای جهانی، به بهینه سازی سایت بپردازند و باعث بهبود رتبه سایت در نتایج گوگل شوند. البته باید توجه داشت که بهینه سازی سایت کار آسانی نیست و نیاز به زمان و دانش کافی در این زمینه دارد، اما اگر بتوان رتبه سایت را در نتایج گوگل افزایش داد، به صورت کلی در سایر موتورهای جستجو نیز بهبود قابل ملاحظه ای در نتایج حاصل می شود.

بالا بردن سایت در سرچ گوگل

بالا بردن سایت در سرچ گوگل یکی از مهمترین عوامل در بالا بردن میزان بازخورد دریافتی و فروش برای یک کسب و کار آنلاین است که با سئو سایت امکانپذیر خواهد بود. اگر سایت بهینه نباشد، رتبه خوبی نیز در نتایج جستجوی گوگل نمی گیرد و در این نتایج پایین تر از رقیبانش قرار می گیرد. مهم ترین قانونی که در این زمینه وجود دارد این است که سایت توسط گوگل دیده شود، یعنی اینکه سایت باید دارای محتوای قابل توجهی باشد. بنابراین تولید محتوا برای دستیابی به این هدف دارای اهمیت زیادی است که باعث دیده شدن سایت توسط گوگل و بالا رفتن سایت در نتایج سرچ گوگل می شود. محتوای خوب، محتوایی است که هدفمند باشد یعنی بر اساس کلمات و عبارات کلیدی ایجاد شده باشد که سرچ بالایی در گوگل دارند و متناسب با محتوای سایت و کسب و کار شما باشند.

افزایش رتبه گوگل

نرم افزار افزایش رتبه سایت در گوگل

استفاده از نرم افزارها در هر زمینه ای کمک کننده هستند و افزایش رتبه سایت و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. نرم افزارهایی که برای افزایش رتبه سایت در گوگل استفاده می شوند به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

1- نرم افزارهایی مانند Bulk Google Rank Checker و Varvy SEO Tool که برای چک کردن رتبه بندی سایت و تحلیل سایت استفاده می شوند و به ما این امکان را می دهند که به صورت مداوم اطلاعات سایت و رتبه آن ها را تجزیه و تحلیل کنیم و به بهبود آنها بپردازیم.

2- افزونه هایی که بر روی سایت نصب می شوند و در هنگام تولید محتوا، به ما کمک می کنند تا محتواها به صورت بهینه تولید شوند که از جمله این افزونه ها می توان به Yoast Seo اشاره کرد.

افزایش رتبه سایت و سئو

افزایش رتبه سایت و سئو مهمترین چیزی است در اهداف کوتاه مدت و بلندمدت کسب و کار ها وجود دارد. سئو سایت به منظور دستیابی به جایگاه های بالا در نتایج موتورهای جستجو انجام می شود و برای هر کسب و کار آنلاین، اهمیت زیادی دارد، زیرا معمولا افراد هنگامی که به دنبال چیزی هستند (مثل یک پزشک خوب، یک شرکت خدماتی خوب، فروشگاه های خوب و ...) معمولا به سمت موتورهای جستجو می روند. بیشتر افراد پس از لیست شدن نتایج توسط موتورهای جستجو، بر روی اولین نتایج کلیک می کنند و نتایج لیست شده در صفحات بعدی برای آنها اهمیتی ندارد. بنابراین سایت هایی که بهتر سئو شده اند و در نتیجه در رتبه بالاتری در نتایج جستجو قرار می گیرند بازدید بیشتری خواهند داشت. سئو سایت یک کار فنی و تخصصی است که به دانش و اطلاعات به روز نیاز دارد و توسط کارشناسان با تجربه انجام می شود.

افزایش رتبه سایت و سئو

چگونه رتبه سایت را در گوگل بالا ببریم

در جواب این سوال باید بگوییم برای بالابردن رتبه سایت، باید سایت را بهینه و استاندارد کنیم. رتبه سایت در گوگل توسط الگوریتم آنالیز لینک مشخص می شود که توسط این الگوریتم، اهمیت و قدرت لینک ها در موتور جستجو، ارزیابی و محاسبه می شود. بنابراین نحوه ایجاد این لینک ها در صفحه ی سایت و چگونگی لینک سازی خارجی و داخلی وب سایت دارای اهمیت زیادی است. بدین منظور، تبادل لینک با سایت هایی که دارای رتبه بالا در گوگل می باشند، بروز رسانی منظم سایت، ثبت سایت در شبکه های اجتماعی و افزایش تعداد صفحات سایت از جمله روش هایی هستند که می توانند به افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کند.

چگونگی بالا بردن رنکینگ سایت

چگونگی بالا بردن رنکینگ سایت از مهم ترین مواردی است که مورد توجه سئوکاران و طراحان وبسایت و صاحبان مشاغل آنلاین است. با بالا بردن رنکینگ سایت، سایت به مخاطبان و مشتریان بیشتری نشان داده خواهد شد و بازدید سایت افزایش خواهد یافت. اما چگونگی بالابردن رنکینگ سایت مهم است و نیازمند اجرای روش های استاندارد و اصولی است که با رعایت آن ها می توان کاربران زیادی را به سایت خود دعوت کرد. محتوا از جمله عواملی است که نقش زیادی در رنکینگ سایت دارد و بدون داشتن محتوای خوب، نمی توان رنکینگ سایت را بهبود داد. از عوامل مؤثر دیگر می توان به بروزرسانی منظم سایت، استفاده از بک لینک، استفاده از عکس و فیلم در سایت، افزایش سرعت بارگزاری سایت و ... اشاره کرد.

 

سوالات متداول

آیا نرم افزار بالا بردن رتبه سایت در گوگل وجود دارد؟

راهکارهای بسیاری برای بالابردن رتبه سایت وجود دارد، پیشنهاد می کنم مقالات سئو تیم را مطالعه یا برای دریافت مشاوره رایگان کارشناسان سئو تیم در جهت افزایش رتبه سایت با 36617743 تماس حاصل فرمایید.