قیمت سئو  یکی از موضوعات مهم در زمان سفارش سئو است. با توجه به فراگیر شدن سئو و آشنایی صاحبان کسب وکار با ضرورت و اهمیت آن اغلب به دنبال سئو هستند و معمولا اولین سوالی که ذهن این افراد را درگیر می کند این است که قیمت سئو چقدر است؟ برای قیمت سئو نمی توان عدد دقیقی تعیین کرد و به موارد زیادی بستگی دارد اما نکته ای که حتما باید به آن توجه شود این است که قیمت سئو و هزینه ای که برای آن پرداخت می کنید اگر هدفمند و اصولی انجام شود، قطعا با گذشت زمان و گرفتن نتیجه، بازخواهد گشت و سود بسیاری را به همراه خواهد داشت . بنابراین درنگ نکنید و اصلا نگران هدر رفتن سرمایه خود نباشید .

تعرفه سئو

تعرفه سئو مقدار ثابتی ندارد و اغلب شرکت ها بر اساس تجربه و تخصص خود مقداری را تعیین می کنند. اگر تصمیم به سئو سایت خود گرفته اید اما هنوز شرکت مورد نظر برای این کار را انتخاب نکرده اید، تنها پایین بودن تعرفه سئو را ملاک انتخاب قرار ندهید و به نمونه کارهای آن ها حتما توجه کنید . حیطه کاری نمونه کارها و میزان سختی آن ها را در نظر بگیرید ببینید کدام یک از شرکت ها دارای نمونه کار حرفه ای تر است و آیا افرادی که سئو خود را به این شرکت ها سپرده اند از نتیجه راضی هستند یا خیر ؟

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت همین طور که قبلا هم گفته شد به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.اولین نکته، تعداد کلمات کلیدی انتخاب شده برای بهینه سازی است.
هرچقدر تعداد کلمات کلیدی که انتخاب می کنید بیشتر باشد، قطعا قیمت سئو سایت نیز بیشتر خواهد شد . برای داشتن بیشترین بازدهی و رسیدن به نتیجه و سود مورد نظر سعی کنید هدفمند ترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید که با فروش یا استفاده از خدمات سایت شما رابطه مستقیم دارد و از انتخاب کلمات کلیدی زیادی که تنها برای شما بازدید کننده می آورند، جدا خودداری کنید .

یکی دیگر از فاکتور های تأثیر گذار در انتخاب کلمات کلیدی میزان رقابت و سختی آن کلمه است . هرچقدر رقبای قوی تری برای یک کلمه کلیدی وجود داشته باشد قطعا زمان رسیدن به نتیجه و هزینه سئو نیز بیشتر خواهد شد . به حیطه شغلی خود توجه کنید، چه تعداد رقیب در زمینه شغلی شما وجود دارد؟ سابقه آن ها چند سال است و چقدر قوی هستند ؟علاوه بر رقبا، میزان سختی کلمه کلیدی نیز نقش زیادی در تعیین قیمت آن دارد . به طور مثال هزینه سئو کلمه کلیدی دو سیلابی فروش لپ تاپ قطعا از کلمه کلیدی سه سیلابی فروش لپ تاپ در اصفهان بیشتر است .

هزینه سئو سایت

هزینه سئو سایت شما را همانطور که اشاره شد می توان بر اساس جایگاه فعلی شما و رقبا تعیین نمود.اگر قبلا سایت خود را طراحی کرده اید و تازه تصمیم به سئو آن گرفته اید تا زمانی که کارشناسان سئو، سایت شما را به خوبی تحلیل نکنند و جایگاه فعلی کلمات کلیدی را نسنجند، نمی توانند قیمت دقیقی به شما دهند. اگر قبلا مدتی خودتان بر روی سایت کار کرده اید و در آن مقاله انتشار داده اید ممکن است بدون این که خودتان متوجه شده باشید بعضی از کلمات جایگاهی در صفحات گوگل به دست آورده باشند که در این صورت قطعا هزینه سئو سایت پایین تر خواهد بود .
از دیگر عوامل تأثیر گذار در قیمت سئو سایت آموزش، مشاوره و پشتیبانی است . اگر تصمیم دارید پس از اتمام قرار داد خودتان به تنهایی بتوانید از پس امور سئو سایت بر بیایید و آن را ادامه دهید، به طور مثال دایره کلمات کلیدی خود را گسترش دهید. قطعا برای مدت زمان مشخصی نیاز به آموزش و پشتیبانی دارید . آموزش و پشتیبانی نیز برای خود هزینه مجزا دارد که در شرکت های مختلف فرق دارد .

قیمت سئو

هزینه انجام سئو

هزینه انجام سئو با قیمت پایین، عنوان وسوسه کننده ای است که شاید شما هم در تبلیغات شرکت های زیادی آن را دیده باشید، در صورتی که به شما تعهد می دهند در مدت زمان خیلی کوتاه شما را به نتیجه برسانند . اصول و مدت زمان ماندگاری سئو نیز یکی از عوامل تأثیر گذار در تعیین هزینه سئو سایت است . بسیاری از شرکت ها ممکن است از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کنند و در مدت زمان خیلی کوتاه شما را به نتیجه برسانند اما این نتیجه قطعا موقتی خواهد بود.شما هم در ماه های اول از نتیجه راضی هستید غافل از این که گوگل پی در پی الگوریتم های خود را هوشمند می کند بنابراین متوجه اصولی نبودن سئو سایت شما خواهد شد و سایت شما را جریمه خواهد کرد . 
اغلب شرکت ها ی سئو پکیج های مختلفی دارند که در پکیج ها فعالیت های یکسانی انجام می شود اما تعداد آن فرق دارد .. قطعا هرچه تعداد فعالیت ها بیشتر شود هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود . در ادامه تفاوت پکیج ها را به طور خلاصه برای شما شرح خواهیم داد :
• تعداد محتوای انتشار داده شده
• تعداد بک لینک ساخته شده
• تعداد وبلاگ ساخته شده 
• میزان فعالیت در شبکه های اجتماعی 
• تعداد ریپورتاژ منتشر شده

لیست قیمت سئو

اغلب شرکت ها ی سئو پکیج های مختلفی دارند که در پکیج ها فعالیت های یکسانی انجام می شود اما تعداد آن فرق دارد . قطعا هرچه تعداد فعالیت ها بیشتر شود هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود . در ادامه تفاوت پکیج ها را به طور خلاصه برای شما شرح خواهیم داد :

  • تعداد محتوای انتشار داده شده
  • تعداد بک لینک ساخته شده
  • تعداد وبلاگ ساخته شده
  • میزان فعالیت در شبکه های اجتماعی
  • تعداد ریپورتاژ منتشر شده

به طور مثال لیست خدمات سئو که قیمت بر اساس آن تعیین می شود به شرح زیر است:

استعلام قیمت سئو

استعلام قیمت سئو سایت خود را  می توانیداز شرکت های مختلفی بگیرید.کافی است تماس برقرار کنید و از شرایط قیمت گذاری آن ها اطلاع پیدا کنید . پشتیبان های سایت معمولا پس از شنیدن نام دامنه سایت شما و تعداد کلمه کلیدی مد نظر شما ابتدا آن را آنالیز می کنند سپس قیمت دقیقی خواهند داد . هم چنین اکثر شرکت ها در سایت خود راهنمای کاملی در مورد نحوه قیمت گذاری نوشته اند که با خواندن آن پاسخ بسیاری از سوالات خود را خواهید یافت .

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت

یکی از نکات حائز اهمیت دیگر برای سئو و یا طراحی سایت پشتیبانی آن است . نحوه و سرعت پشتیبانی بسیار حائز اهمیت است و در پیشبرد کارها تأثیر زیادی دارد . اکثر شرکت ها سیستم پشتیبانی شان به صورت تیکت است و شما می توانید درخواست های خود را در قالب تیکت برای آن ها بفرستید .هزینه ای که شرکت ها ماهیانه برای پشتیبانی دریافت می کنند متفاوت است اما در اغلب موارد نباید خیلی زیاد باشد . یک سایت پویا و زنده قطعا نیاز به پشتیبان دارد تا به امور آن رسیدگی کند . اگر سایت فروشگاهی دارید پیشنهاد ما این است که علاوه بر پشتیبانی شرکت حتما تعدادی پشتیبان متخصص و کاربلد استخدام کنید . در صورتی که تمایل به استخدام پشتیبان اختصاصی ندارید می توانید پس از اتمام مدت قرار داد برای پشتیبانی سایت ، آن را تمدید کنید .

استعلام قیمت سئو

هزینه سئو یک سایت

هزینه سئو یک سایت را همان طور که قبلا هم گفته شد نمی توان دقیق تعیین کرد و نسبی است . اگر با اصول سئو و قوانین گوگل به خوبی آشنا هستید می توانید بدون هیچ هزینه ای خودتان به تنهایی آن را انجام دهید البته این کار ریسک بالایی دارد و ممکن است دیر به نتیجه برسید بنابراین توصیه ما به شما این است که سئو سایت خود را حتما به تیمی خبره و متخصص بسپارید . البته برای بالا بردن سرعت بهینه سای سایت و کسب جایگاه در رتبه های اول گوگل ، راه هایی نیز وجود دارد که برای آن ها باید هزینه کنید مانند خرید ریپورتاژ ، استفاده از گوگل ادورز و... اما بدون استفاده از این راه ها هم با تلاش وصبر و گذشت زمان مناسب می توان به نتیجه رسید .

قیمت سئو کلمه ای

یکی از روش های قیمت گذاری برای سئو سایت ، قیمت گذاری بر اساس هر کلمه است . قیمت سئو کلمه ای به این صورت است که شما کلمه ای که قصد دارید با آن در صفحه اول رتبه پیدا کنید را مشخص کرده سپس بر اساس این کلمات قیمت مشخص می شود. برای این که به ارزش سئو کلمه انتخابی پی ببرید و متوجه شوید ارزش پرداخت این هزینه را دارد یا خیر، می توانید از سرویس تبلیغات گوگل (گوگل ادورز) استفاده کنید . هنگامی که ببینید گوگل برای این که در طی یک مدت زمان کوتاه سایت شما را در آن کلمه کلیدی به صفحه اول بیاورد چقدر دریافت می کند و پس از آمدن به صفحه اول ، چقدر بازدهی و افزایش ترافیک سایت خواهد داشت قطعا مجاب به سئو آن کلمه کلیدی و پرداخت هزینه اش خواهید شد .

قیمت پروژه سئو

در روش قیمت گذاری پروژه سئو بر خلاف قیمت سئو ماهیانه یا سئو ساعتی از همان ابتدا قیمت به صورت دقیق مشخص می شود و فرد با خیال راحت از این که آیا می تواند آن را پرداخت کند یا خیر قرار داد می بندد . از ویژگی های دیگر این روش می توان به مشخص بودن مدت زمان آن اشاره کرد به گونه ای که بر خلاف قیمت سئو ساعتی یا ماهیانه شما اطلاع دارید حداکثر تا چه زمانی پروژه به نتیجه خواهد رسید .